Електронний документообіг на підприємстві від А до Я

23.10.24
445

Реалії, у яких ми всі зараз перебуваємо, вимагають рішучих дій від українського бізнесу.  Він відчуває нестабільність, однак не повинен зупинятися, а навпаки – розвиватися і ставати сильнішим. Для ефективної роботи необхідна гнучкість і швидка адаптивність. Тож саме час тестувати досі незнайоме і впроваджувати нові технології. Чим більше бізнес буде розвиватися, тим більше користі та прибутків принесе.

На сьогоднішній день навряд знайдеться людина, яка би не чула про електронний документообіг, тим паче серед тих, хто безпосередньо працює з документами. Саме ЕДО допоможе навести лад у вашому бізнесі чи ділових комунікаціях!

Для чого потрібні диджиталізація та ЕДО?  

Сьогодення показує бізнесу, як важливо бути вільними від паперу. Звісно, це не означає, що варто за один день повністю відмовитися від паперових документів. Наше законодавство вже рухається у вірному напрямку й стимулює український бізнес поступово переводити всі можливі документи в електронний формат та диджиталізуватися. Таким чином, малими, але впевненими кроками, Україна рухається до впровадження електронного документообігу.

Що таке ЕДО?  

ЕДО – сукупність процесів створення, оброблення, коригування, передавання, одержання, зберігання, використання та знищення електронних документів, які виконуються із застосуванням перевірки цілісності та, у разі необхідності, з підтвердженням факту одержання таких документів.  

В Україні процес впровадження електронного документообігу триває вже понад 15 років, останні 5 років – за сприяння держави. Ті підприємства, які давно наважилися на цей крок, не шкодуються про це зараз, тому що отримали чимало переваг. Наприклад, із початком повномасштабного вторгнення бізнесу, який перейшов на ЕДО, не потрібно турбуватися про свої документи: вони оцифровані і доступні 24/7.  

Отже, у новій серії матеріалів, які вже скоро з’являтимуться на наших ресурсах, ми будемо розповідати вам більше про переваги електронного документообігу, а також що робити тим, хто досі вагається, та тим, хто ще не повністю перейшов на бік ЕДО. Також ми розглянемо різні типи електронних документів, поговоримо про їхні відмінності, нюанси використання та заповнення. Наприклад, уже в наступному матеріалі ви дізнаєтеся, що таке «рахунок-фактура». Не пропускайте корисний контент і підписуйтеся на наш телеграм-канал.

Все про сучасний електронний документообіг: питання, відповіді, новини, підказки, лайфхаки – в подкасті «Про електронний документообіг в Україні» на каналі EДО talks.

Інші матеріали за темою: