ЕДО з API.ПТАХ. Досвід "АБІНБЕВ ЕФЕС УКРАЇНА"

Компанія 

Український підрозділ міжнародної компанії "АБІНБЕВ ЕФЕС УКРАЇНА" — світового лідера з пивоваріння

Основний інструмент для роботи

Облікова система SAP 

Бізнес-завдання

Інтегрувати електронний документообіг в облікову систему, а далі поступово збільшувати кількість кредиторів, з якими можна обмінюватися документами в електронному вигляді. Організувати приймання електронних актів виконаних робіт, актів звіряння від дистриб'юторів — торгових мереж по всій Україні. 

Чому обрали рішення API.ПТАХ?

Ініціативу перейти на обмін електронними актами виявила фінансова служба компанії, хоча раніше таку необхідність висловлював і відділ продажу. 

Рішення API.ПТАХ від Linkos Group обрали через можливість організувати увесь цикл документообігу з контрагентами: створення, підписання КЕП, відправку, контроль статусів документів безпосередньо з ERP-системи SAP, що використовується на підприємстві. 

Провівши аналітику представлених на ринку рішень, визначили вендора, котрий має максимальне охоплення, що забезпечує можливість перейти на ЕДО з більшістю контрагентів. Орієнтувалися на зручність та доступність рішення для більшості компаній. 

Переваги

  • Економія часу та коштів
  • Контроль процесу документообігу
  • Зручність роботи з е-документами
  • Турбота про навколишнє середовище
     

Як інформували співробітників і клієнтів? 

Інформували у письмовій формі, відповідали на запитання співробітників та партнерів, працювали із запереченнями. Відділ закупівель запропонував одразу обговорювати перехід на ЕДО під час погодження контрактних умов.

Результати 

Прискорився процес передачі документів, контрагенти отримали можливість контролювати статуси затвердження документів. Це дозволило покращити показники своєчасного надходження платежів. За перші 2–3 місяці компанія вийшла на показник 20% електронних документів від загальної кількості, це при тому, що поки реалізовано ЕДО лише в частині актів виконаних робіт. Попереду плани з інтеграції отримання видаткових накладних і мета перейти на 70% електронних документів і до 30% — паперових.