Хто повинен накласти КЕП у разі звільнення особи, уповноваженої підписувати ПН/РК при реєстрації в ЄРПН?

06.06.22
26

Реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) здійснюється відповідно до вимог Податкового Кодексу України (далі - ПКУ) та Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабміну від 29.12.2010 р. № 1246 (далі - Порядок № 1246).

ПН/РК приймаються до ЄРПН у разі дотримання вимог п. 192.1 ПКУ, пп. 200-1.3, пп. 200-1.9 ПКУ, пп. 201.1, 201.10 і 201.16 ПКУ, а також з урахуванням Законів України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 р. № 2155-VІІІ (далі - Закон № 2155), «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 р. № 851-IV (далі - Закон № 851) та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 06.06.2017 р. № 557 (далі - Порядок № 557).

На дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти ПН в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису (далі - КЕП) уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН (ст. 201 ПКУ). 

Для ідентифікації автора електронного документа використовується електронний підпис, накладанням якого завершується створення такого електронного документа (ст. 6 Закону № 851). 

До ЄРПН приймаються ПН/РК, складені в електронній формі з накладенням:

  • КЕП головного бухгалтера/бухгалтера або КЕП керівника (у разі відсутності у постачальника (продавця) посади бухгалтера) та КЕП (у разі наявності) постачальника (продавця), що є юридичною особою;
  • КЕП постачальника (продавця), що є фізичною особою – підприємцем.

Важливо! Зміна переліку уповноважених осіб платника податків, які наділяються правом підписання, подання, отримання ними документів та інформації від імені платника податків, а також визначення їхніх повноважень здійснюється керівником платника податків.

Таким чином, у разі звільнення особи, уповноваженої підписувати ПН/РК до закінчення граничного терміну реєстрації ПН/РК в ЄРПН, реєстрація таких ПН/РК здійснюється з накладенням КЕП головного бухгалтера (бухгалтера) або КЕП керівника (у разі відсутності у постачальника (продавця) посади бухгалтера).

Про це проінформувало Центральне міжрегіональне управління ДПСУ по роботі з ВПП.

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.