В якому випадку припиняється документообіг між платником податків та ДПСУ?

04.05.22
129

На законодавчому рівні закріплено умови застосування документообігу між платниками податків та контролюючими органами. До таких законодавчих актів, зокрема, відносяться Податковий кодекс України (далі - ПКУ), законів України “Про електронні документи та електронний документообіг” від 22 травня 2003 року № 851-IV (далі - Закон № 851), «Про електронні довірчі послуги» від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII (далі - Закон № 2155).

Так, п. 42.6 ПКУ визначено, що електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом здійснюється відповідно до ПКУ, законів України № 851 та № 2155 без укладення відповідного договору.

Керівник платника податків має визначити, змінити перелік уповноважених осіб платника податків, які наділяються правом підписання, подання, отримання ними документів та інформації в електронному вигляді від імені платника податків, та визначає їхні повноваження.

Нагадаємо, що приєднання до договору про визнання електронних документів відбувається після прийняття в контролюючому органі першого будь-якого електронного документа, надісланого у встановленому форматі (стандарті) з дотриманням вимог законодавства.

Електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом припиняється виключно у випадках

  • отримання інформації від кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг про завершення строку чинності (або скасування) кваліфікованого сертифіката відкритого ключа керівника платника податків;
  • отримання інформації з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про зміну керівника платника податків;
  • отримання інформації з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань про державну реєстрацію припинення юридичної особи;
  • наявності в Держреєстрі ФОП податків інформації про припинення підприємницької діяльності ФОП чи незалежної професійної діяльності фізичної особи;
  • наявності в Держреєстрі ФОП податків інформації про закриття реєстраційного номера облікової картки платника податків у зв’язку зі смертю.

Порядок обміну електронними документами платника податків та контролюючого органу затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Про це нагадали податківці ДПС у Чернівецькій області.

Про електронний документообіг під час воєнного стану та про те, що робити у разі втрати первинних документів, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.