В якому випадку припиняється документообіг між платником податків та ДПСУ?

04.05.22
8

На законодавчому рівні закріплено умови застосування документообігу між платниками податків та контролюючими органами. До таких законодавчих актів, зокрема, відносяться Податковий кодекс України (далі - ПКУ), законів України “Про електронні документи та електронний документообіг” від 22 травня 2003 року № 851-IV (далі - Закон № 851), «Про електронні довірчі послуги» від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII (далі - Закон № 2155).

Так, п. 42.6 ПКУ визначено, що електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом здійснюється відповідно до ПКУ, законів України № 851 та № 2155 без укладення відповідного договору.

Керівник платника податків має визначити, змінити перелік уповноважених осіб платника податків, які наділяються правом підписання, подання, отримання ними документів та інформації в електронному вигляді від імені платника податків, та визначає їхні повноваження.

Нагадаємо, що приєднання до договору про визнання електронних документів відбувається після прийняття в контролюючому органі першого будь-якого електронного документа, надісланого у встановленому форматі (стандарті) з дотриманням вимог законодавства.

Електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом припиняється виключно у випадках

  • отримання інформації від кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг про завершення строку чинності (або скасування) кваліфікованого сертифіката відкритого ключа керівника платника податків;
  • отримання інформації з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про зміну керівника платника податків;
  • отримання інформації з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань про державну реєстрацію припинення юридичної особи;
  • наявності в Держреєстрі ФОП податків інформації про припинення підприємницької діяльності ФОП чи незалежної професійної діяльності фізичної особи;
  • наявності в Держреєстрі ФОП податків інформації про закриття реєстраційного номера облікової картки платника податків у зв’язку зі смертю.

Порядок обміну електронними документами платника податків та контролюючого органу затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Про це нагадали податківці ДПС у Чернівецькій області.

Про електронний документообіг під час воєнного стану та про те, що робити у разі втрати первинних документів, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.